Třídím gastro - logo

Šumperské kino představilo spot projektu „Třídím gastro“

16 června, 2023

Potravinový odpad s námi netřídí jen obce a města, ale také třeba restaurace, stravovací zařízení ve školách a školkách a další firmy. Nyní se k naší službě recyklace „gastra“ přidalo také Kino Oko Šumperk. Před každým promítáním zde běží krátký spot s popisem služby nejen pro diváky, ale také občany města Šumperk, kde už naše služba recyklace úspěšně funguje dva roky.

V šumperském kině je nově přistaveno několik třídících nádob, které mohou diváci po skončení filmu využít k odhazovaní zbytků popcornu nebo jakýchkoli jiných potravin, které si přinesli k promítání. Ty jsou následně sváženy do blízké rapotínské stanice, kde jsou nízkoemisně recyklovány na zelenou elektřinu, teplo a plyn (biometan).

Kino Šumperk je vlastněné přímo městem Šumperk, které s námi třídí již od roku 2021 a bylo prvním městem, které se k unikátní službě recyklace gastroodpadu přidalo. V Šumperku je navíc třídění velmi úspěšné. Od 1. července 2023 se tak zde počet nádob na gastroodpad rozšíří o 24 dalších nádob a naroste k celkovému počtu 136 nádob . Po jeho vzoru tak Kino Oko Šumperk myslí na přizpůsobení se stále přísnější legislativy, která ohlašuje blížící se konec skládkování využitelného odpadu, ale hlavně na ekologický a zodpovědný přístup každého z nás.

Mohlo by se vám líbit